Uluslararası Piyasalar

Piyasalar ECB toplantısına odaklanmış durumda, 14:45’de faiz kararı sonrasında da başkan Lagarde’nin basın toplantısı takip edilecek

• Piyasalar ECB toplantısına odaklanmış durumda, 14:45’de faiz kararı sonrasında da başkan Lagarde’nin basın toplantısı takip edilecek. Faiz indirimi veya varlık alımlarında artış hamlesi beklentiler arasında olsa da başkanın basın toplantısında önümüzdeki dönem için faiz konusunda yapacağı konuşma belirleyici olacak.

• EURUSD paritesi faiz kararı öncesinde tekrar 1.18 seviyesinin üzerine çıkmış durumda, faiz indirimi ya da önümüzdeki döneme dair bir hazırlık açıklaması EUR üzerinde baskı yaratacaktır, 1.18 ve 1.1760 seviyeleri gün içerisinde takip edilecek destek noktaları olarak öne çıkmakta. Yukarıda ise 1.1840 seviyesi ilk direnç noktası konumunda.

• Dün 1.2885 seviyesini test eden ancak daha sonra 1.30 seviyesinin üzerinde tutunan GBPUSD yatay seyir halinde. Brexit anlaşmasının bazı bölümlerini ihlal eden bir tasarının oylamaya sunulması da başta AB olmak üzere sert tepkiyle karşılandı. Görüşmelerde olumlu bir haberin gelmemesi satış baskısını artıracaktır. 1.2960 ve 1.2920 seviyeleri takip edilecek önemli destek noktaları olarak öne çıkıyor.

• Değerli metallerde dün yaşanan yukarı yönlü hareketten sonra bugün yatay eksi bir seyir var ve altın $1943 seviyelerinden işlem görmekte. $1930 ve $1916 seviyesindeki 50 günlük hareketli ortalama takip edilecek destek noktaları olacaktır.

Kaynak İş Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Okunma