Tuğçelik Alüminyum'da A grubu hisse senetlerinin devri

Tuğçelik Alüminyum ve Metal Mamülleri Sanayi ve Ticaret A.Ş, A grubu hisse senetlerinin devri ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Tuğçelik Alüminyum ve Metal Mamülleri Sanayi ve Ticaret A.Ş, A grubu hisse senetlerinin devri ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklama şöyle:

''Şirketlerimizi daha aktif ve verimli yönetmek amacıyla Tuğçelik Alüminyum ve Metal Mamulleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'ne ait olan A Grubu  payları tek bir şirket altında toplayarak iş ve kredi kaynaklarına daha kolay ulaşabilmek ve uluslararası piyasalarda daha kuvvetli, rekabetçi hale gelebilmek için aşağıda bahsi geçen işlemler gerçekleştirilmiştir. Şirketimiz bünyesinde bulunan hakim ortak Mehmet Nergiz'e ait 8.450.000 adet A grubu imtiyazlı hisse senedinin, aynı şirket grubu içersinde hakim ortak olarak yer alan Mehmet Nergiz'i temsilen Nersan Metal Sanayi Ticaret A.Ş'ye devir yoluyla satışı kararlaştırılmıştır. Şirketimiz bünyesinde bulunan hakim ortak Tuba Nergiz'e ait 2.850.000 adet A grubu imtiyazlı hisse senedinin, aynı şirket grubu içersinde hakim ortak olarak yer alan Tuba Nergiz'i temsilen Nersan Metal Sanayi Ticaret A.Ş'ye devir yoluyla satışı kararlaştırılmıştır.''
 


Hibya Haber Ajansı

Okunma