TCMB "Piyasalarda oluşan fiyat gelişmeleri yakından izlenmektedir”

*İngiltere Merkez Bankası bugün gerçekleştirdiği ağustos ayı Para Politikası Kurulu toplantısında beklendiği gibi faiz oranında bir değişikliğe gitmedi ve faiz oranını tüm zamanların en düşük seviyesi olan %0,10 oranında bıraktı.(İkon Menkul)

*İngiltere Merkez Bankası bugün gerçekleştirdiği ağustos ayı Para Politikası Kurulu toplantısında beklendiği gibi faiz oranında bir değişikliğe gitmedi ve faiz oranını tüm zamanların en düşük seviyesi olan %0,10 oranında bıraktı. Banka ayrıca 745 milyar sterlin (980 milyar dolar) büyüklüğündeki tahvil alım programında da bir değişiklik yapılmadı. Karar oy birliği ile alındı.  Yapılan açıklamada görünümün kısa vadede belirsiz olduğu, eğer koşulların bozulması halinde varlık alımlarını yükseltmeye hazır olunduğu mesajı verildi.

*BoE, bu yıl ekonominin bu yıl yüzde 9,5 daraldıktan sonra, gelecek yıl yüzde 9,0, 2022 yılında ise yüzde 3,5 büyümesini bekliyor. Mayıs ayı senaryosunda beklentiler sırasıyla -%14,0, %15,0 ve %3,0) şeklinde açıklanmıştı. Banka tüketici fiyat beklentisini bu yıl için yüzde 0,60'tan yüzde 0,25'e çekerken, gelecek yıl için yüzde 0,50'den yüzde 1,75'e çekti. 2022 yılı hedefini, genel hedefi olan yüzde 2,0 olarak korudu. Banka'nın işsizlik oranı tahminleri önümüzdeki 3 yıl için sırasıyla %7,5, %6,0 ve %4,5 şeklinde oluştu.

ABD İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları Beklentiden Daha İyi Geldi…
*İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları Açıklanan: 1.186K Beklenti:1.415K Önceki:1.434K
 

TCMB ”Piyasalarda Oluşan Fiyat Gelişmeleri Yakından İzlenmektedir”
Piyasalarda Oluşan Fiyat Gelişmeleri Yakından İzlenmektedir- TCMB
Merkez Bankası, Fiyat İstikrarı Ve Finansal İstikrar Temel Amaçları Çerçevesinde, Elindeki Bütün Araçları Piyasalardaki Aşırı Oynaklığın Azaltılması Doğrultusunda Kullanacaktır – TCMB

 

Kaynak İkon Menkul
Hibya Haber Ajansı

Okunma