BİRKONFED ülkenin sorunlarını masaya yatırıyor

İş Dünyası Konfederasyonu (BİRKONFED), ülkenin sorunlarını masaya yatırıyor.

BİRKONFED, Türkiye'deki pandemi sürecinde yaşanan sıkıntıları, gündem konularını, çözüm yollarını ve ülkenin ekonomik durumunu analiz etmek için parti ayrımı gözetmeksizin tüm siyasi partilerin ekonomi kurmaylarını BİRKONFED TV canlı yayınına davet ederek süreci değerlendirecek. Bu yayın Hibya Haber Ajansı’nda ve Hibya Haber Ağı’nda yer alan tüm siteler yer alacaktır.

Tüm siyasi fikirlere ve partilere eşit mesafede bir sivil toplum kuruluşu olan, amacı siyasi bir tartışma zemini oluşturmadan, aksine siyasi partilerin farklı fikirlerini alarak çözüme dayalı fikirlere katkı sunmayı hedefleyen BİRKONFED, 12 Mayıs Çarşamba (bugün) saat 22.00'de CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak'ı canlı yayında konuk ederek gündemi değerlendirecek, iş dünyasının merak ettiği sorulara cevap arayacak.

BİRKONFED Hakkında:

BİRKONFED, 23 Ekim 2015 tarihinde İstanbul'da kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur. Bünyesinde 7 federasyon ve 683 dernek bulunmaktadır. Birkonfed Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletlere akredite olma yolunda çalışmalar yapan, Türkiye'nin ilk sivil toplum kuruluşlarından birisidir. Yurt içi ve yurt dışında binlerce iş insanı üyesi bulunmaktadır. Türkiye'nin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmesine katkı sunmak, istihdama yön vermek için kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur. Konfederasyon bünyesinde akademisyenlerden oluşan bilim kurulu ve AR-GE kurulları bulunmaktadır. Dünyadaki teknolojik gelişimleri yakından takip etmekte ve AR-GE çalışmaları ile ülkeye sanayi yatırımlarını kazandırmayı hedeflemektedir. Yurt içi ve yurt dışında yatırımcılarla önemli ilişkiler kurmuş, ülkenin ve ekonomik kalkınmanın yükselmesi için tüm imkanları seferber etmiştir.


Hibya Haber Ajansı

Okunma